دفن ۲۳۵ نفر از کشته‌شدگان جنگ سوریه در قم


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اذعان داشت که در حال حاضر 235 نفر از کشته‌شدگان جنگ سوریه در این شهر مدفون هستند.

resized_1334925_926-635x357

در حالیکه مقامات جمهوری اسلامی همچنان مدعی هستند که حضور نیروهای تحت امر آنها در جنگ داخلی سوریه و دفاع از بشار اسد، تنها “مستشاری” است، یک مقام رژیم از دفن تنها 235 کشتۀ جنگ سوریه در قم خبر داد.

به گزارش ایسنا، جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اذعان داشت که در حال حاضر 235 نفر از کشته‌شدگان جنگ سوریه در این شهر مدفون هستند.

این مقام رژیم ایران، در جریان سفر محسن انصاری٬ قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به استان قم و دیدار با خانواده‌های کشته شدگان جنگ سوریه، که تحت عنوان «شهدای مدافع حرم از تیپ‌های فاطمیون و زینبیون» خوانده می شوند، همچنین از تحت پوشش قرار دادن «بیش از 1600 نفر» از خانواده‌های اتباع خارجی توسط این ارگان خبر داده است.

بر اساس اظهارات مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، این ارگان حکومتی، برای حل مشکلات این افراد، 8900 دیدار با مراجع تقلید٬ روحانیون٬ وزرا٬ امامان جمعه٬ استانداران و دیگر مقام‌های استانی و کشوری برگزار کرده است.

لازم به ذکر است، رهبر جمهوری اسلامی چندی پیش در دیدار با برخی خانواده‌های کشته‌شدگان افغان در سوریه٬ وعده رسیدگی به درخواست‌های آنها را مطرح کرد، که پس از آن، اخباری مبنی بر اعطای گذرنامه ها، کارت اقامت، حقوق ماهانه و برگه های هویتی ایرانی به خانواده های اتباع افغان و پاکستانی حاضر در جنگ داخلی توسط رژیم ایران منتشر شد.