محمد و کنیزش ماریه قطبیهماجرای شهوترانی محمد و کنیزش «ماریه قبطیه»

ازجمله زنان محمد، زنی بود به نام ماریه که یک کنیز مصری بود که مقوقس پادشاه مصر او را برای محمد هدیه فرستاد بود .
محمد او را به خدمتکاری حفصه دختر عمر که یکی دیگر از همسرانش بود ، گمارده بود. …
روزی محمد برای دیدار حفصه به خانه او رفت ، ولی چون او در خانه نبود ، ماریه در خانه را به روی محمد گشود.
محمد با ماریه همبستر شد و پس از چندی که حفصه به خانه بازگشت ، ماریه را در آغوش محمد یافت و مشاهده این رویداد او را به سختی خشمگین کرد.


محمد در برابر خشم حفصه سوگند یاد کرد ، به شرط اینکه حفصه این موضوع را پنهان نگهداشته و با سایر همسرانش در میان نگذارد ، دیگر با ماریه همخوابگ نخواهد کرد.
ولی حفصه ، موضوع را با عایشه در میان گذاشت و از دگر سو ، چون ماریه زن زیبائی بود و نگهداری سوگند برای محمد کار آسانی نبود ، از اینرو محمد به آوردن آیه های6-1 سوره تحریم پرداخت!!!
«1» اى پيامبر! چرا چيزى را كه خدا بر تو حلال كرده بخاطر جلب رضايت همسرانت بر خود حرام میكنى؟! و خداوند آمرزنده و رحيم است.
«2» خداوند راه گشودن سوگندهايتان را [در اين گونه موارد] روشن ساخته؛ و خداوند مولاى شماست و او دانا و حكيم است.
«3»به خاطر بياوريدهنگامى را كه پيامبر يكى از رازهاى خود را به بعضى از همسرانش گفت، ولى هنگامى كه وى آن را افشا كرد و خداوند پيامبرش را از آن آگاه ساخت، قسمتى از آن را براى او بازگو كرد و از قسمت ديگر خوددارى نمود؛ هنگامى كه پيامبر همسرش را از آن خبر داد، گفت: (چه كسى تو را از اين راز آگاه ساخت؟) فرمود: (خداوند عالم و آگاه مرا باخبر ساخت!)
«4» اگر شما [همسران پيامبر] از كار خود توبه كنيد [به نفع شماست، زيرا] دلهايتان از حق منحرف گشته؛ و اگر بر ضدّ او دست به دست هم دهيد، [كارى از پيش نخواهيد برد] زيرا خداوند ياور اوست و همچنين جبرئيل و مؤمنان صالح، و فرشتگان بعد از آنان پشتيبان اويند.
«5» اميد است كه اگر او شما را طلاق دهد، پروردگارش به جاى شما همسرانى بهتر براى او قرار دهد، همسرانى مسلمان، مؤمن، متواضع، توبه كار، عابد، هجرت كننده ، زنانى غيرباكره و باكره!
«6» اى كسانى كه ايمان آورده ايد خود و خانواده خويش را از آتشى كه هيزم آن انسانها و سنگهاست نگه داريد؛ آتشى كه فرشتگانى بر آن گمارده شده كه خشن و سختگيرند و هرگز فرمان خدا را مخالفت نمیكنند و آنچه را فرمان داده شده اند [به طور كامل] اجرا مینمايند!

2 نظر برای “محمد و کنیزش ماریه قطبیه

  1. 6 khoubeh. Ta onja ke midunam to hamin 3 ta din ebrahimi hamash tahdid be jahannam va tatmi be behesh ast. Az mantegh chizi nadidam. Ghasd e tohin be dini ra nadaram chon nemikham harfam tori bashed ke dindarha gard begirand va aslan gouache nadan

    پسندیده شده توسط 1 نفر

  2. دقيقا درسته ، ديدتان قابل ستايشه ، ممنون از مشاركتتان

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.