موسیقی از نگاه اسلامآیا نواختن آلات موسیقی و گوش فرا دادن به نوای موسیقی از نگاه اسلام صحیح و درست است؟
.
رسول خدا (ص):در شب معراج که به آسمانها رفته بودم ملکوت زنی را دیدم که سر تا پایش تماما به شکل سگ بود و آتش از پائین اش داخل می شد و از دهانش خارج می شد و تازیانه های سهمگین ملائکه ی غضب هر لحظه بر سر آنها نواخته میشد ، نعره و صدایشان عالم را گرفته بود. از جبرئیل پرسیدم این شخص کیست ؟گفت:او زنی بوده که در دنیا آوازه خوانی یا نوازندگی می نموده است.


حیوة القلوب (علامه مجلسی ره ) باب معراج ، عیون الاخبار الرضا (ع) ,بحارالانوار جلد 8 صفحه 309
امام صادق (ع):شخصی به امام (ع)عرض کرد :پدر و مادرم فدایت وقتی در منزل به مستراح می روم از خانه همسایه ام نوای موسیقی و آوازه خوانی به گوشم م رسد و من گاهی برای آنکه صدای موسیقی آنها را بشنوم نشستن در مستراح را طول می دهم .پس امام (ع)فرمود :ای مرد شنیدن موسیقی و خوانندگی را ترک کن آن مرد گفت ای مولای من آخر من که به مجلس آنها نرفته ام بلکه فقط صدای آوازی از آنها را می شنوم پس امام (ع)فرمودند:آیا گفتار خدای متعال سوره اسری آیه 36 را نخوانده ای : همانا چشم و گوش و قلب نسبت به آن چیزی که کسب کرده اند مسئول هستند .آن مرد پس از شنیدن این آیه گفت:به خدا این آیه از کتاب خدا را تا کنون از هیچ عرب و عجم نشنیده بودم ودیگر این عمل را تکرار نخواهم کرد .پس امام فرمودند :برخیز و غسل توبه کن زیرا بر گناه بزرگ مداومت میکردی و چقدر حال بدی داشتی اگر بر این حال می مردی.
من لا یحضر الفقیه جلد1 صفحه 73 ، کافی کتاب الاشربة باب الغناء ، مستدرک الوسائل جلد 13 صفحه 221 ، عین الحیوة صفحه 229
امام جعفر صادق (ع)فرموده اند : کسی که چهل روز در خانه اش صوت موسیقی و آواز خوانی پخش شود و مردمان بر او وارد شوند .شیطان تمام اعضای خود را به بدن او مسح می نماید پس غیرت به کلی از آن مرد بر طرف گردد تا به حدی که اگر با زنش در مقابل خودش فعل قبیحی کنند او بدش نمی آید و صفت غیرت و حیاء به کلی از آن مرد برطرف شود.
وسائل الشیعه کتاب تجارت باب 128 ، فروع کافی جلد 6 صفحه 432
حضرت محمد (ص) : شیطان اولین کسی بود که موسیقی را تاسیس کرد.
وسائل الشیعه جلد 12 صفحه 231#التماس_تفکر #ایستاده_مردن #🤘_🌵 #موسیقی #دین #ادیان
پ:ن به بیست حدیث دیگر در این لینک توجه بفرمایید👇
.
http://bashiran.ir/20-حدیث-در-مورد-موسیقی-و-غنا/
.
پ:ن2بیست حدیث دیگر در مورد تحریم وحرام
بودن موسیقی در اسلام👆

1 نظر برای “موسیقی از نگاه اسلام

  1. از دید اسلام همه چیز حرامه غیر از دزدی و سکس و جنایت اونم راه داره باید از کانال اسلامی وارد بشی یا اینکه آخوند یا امامی چیزی باشی

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.