آیا روزه گرفتن برای بدن مفید است؟


آیا روزه برای بدن مفید است؟ (مضرات روزه)
.
آیا به جای اینکه یک ماه (رمضان) در سال را روزه بگیریم تا درک کنیم فقرا و مستمندان در طول سال چه سختی را تحمل میکنند, بهتر نبود که یک ماه از سال را به فقیران و مستمندان کمک می کردیم؟
تا فقرا برای یک ماه هم که شده طعم بی نیازی را بچشند؟
اینکه ما درک کنیم که فقیران و مستمندان چه سختی را تحمل میکنند, آیا به آنان کمکی می کند؟
آیا از رنج و سختی که فقرا تحمل میکنند کم میکند؟
– آیا روزه بدن انسان را پاکسازی میکند؟
خیر , روزه نه تنها بدن را پاکسازی نمی‌کند و به بدن استراحت نمی‌دهد بلکه با فشار بیشتر بر روی کبد باعث افزایش تجمع ترشحات سمی همچون اوره در خون میشود. هنگامی که بدن با کمبود انرژی مواجه می ‌شود بدن طی فرآیندی به نام کاتابولیسم شروع به شکستن ماهیچه ‌ها و دیگر بافت‌ های پروتئینی و تبدیل آن به انرژی می ‌کند. کاتابولیسم در واقع نوعی «خود خوری» محسوب می ‌شود که با تولید اوره و اسیدهای آمینه (به عنوان مواد فرعی) منجر به افزایش اسیدیته خون می ‌شود. نتیجهٔ اسیدی شدن خون ضعف، خستگی شدید، کج ‌خلقی، افسردگی، کاهش میل جنسی و احساس کسالت است.
– آیا روزه باعث از بین رفتن و مرگ سلولهای مغزی می شود؟
بله , زمانی که بدنی گرسنه می ماند، ابتدا به سراغ پلی ساکاریدی بنام گلیکوژن در کبد میرود , اما میزان گلیکوژن در کبد به آنقدر نیست که پاسخ چند ساعت گرسنگی را بدهد. پس بدن شروع به استفاده از چربیها می کند، و چربیهای ذخیره شده را به نوعی کتون تبدیل میکند. (دلیل بوی بد دهان روزه دار، از همین کتون است) بیشتر سلولهای بدن این کتون را بعنوان ماده مغذی بکار میبرند به غیر از مغز , مغز تنها از گلوکز برای تهیه انرژی جهت فعالیتهای خود بهره میبرد.
– آیا روزه باعث سمی شدن خون , کاهش فشار خون و بهم خوردن ریتم ضربان قلبی می شود؟
روزه علاوه بر سمی کردن خون با مواد اسیدی، مانع از دفع کامل مواد اسیدی از بدن نیز میشود. روزه باعث از دست رفتن سریع آب، پتاسیم و سدیم میشود. کاهش آب بدن منجر به کاهش حجم خون و در نتیجه کاهش فشار خون خواهد شد که به سرگیجه، احساس ضعف و یا غش منتهی میشود. کمبود شدید پتاسیم منجر به بهم خوردن ریتم ضربان قلبی میشود. این افت تپش قلب حتی ممکن است در مواردی به مرگ بینجامد. کسانی که روزه می‌گیرند ممکن است همچنین به کم‌ خونی، ضعف ایمنی بدن، آسیب‌های کلیوی یا کبدی مبتلا گردند. همچنین آسیب‌های معده روده ‌ای یا نارسایی‌ های گوارشی میتواند تا چند هفته یا چند ماه ادامه داشته باشد،

7 نظر برای “آیا روزه گرفتن برای بدن مفید است؟

 1. اگه روزه گرفتن ضرر و ضیان داشت در قران میومد، # اسلام دین کامل

  لایک

 2. دوست عزیز هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه

  لایک

 3. Shoma avval sabet kon aslan khodayee hast baad boro soragh e rouse he greftan. Khaneh as pybast viran ast
  Aya bar hazar dashtan keshish ha az sex baraye jesm mozer nist . Magar sex Che chiz e badi darad ke ba anjam nadadan e on fard rouhanitar mishavad?

  لایک

 4. Mesle Inke be yeki zaban badi va begi harf nazan

  پسندیده شده توسط 1 نفر

 5. درد بر شما، روزه گرفتن یک عادت شده برای بی دین هایی که فکر میکنند مسلمان هستند و عادت تعلیمات دینی که بالجبار تجربه کرده را با ایمان به خدا اشتباه میگیرند، هدف روشن کردن فلسفه موضوعه تا خواننده از بی ارزش بودن مثلا روزه در این پست مطلع بشه،
  سکس یه امر طبیعیه که جلوگیری ازش باعت میشه فرد همجسباز بشه یا مشکلات جنسی براش پیش بیاد همینطور که شاهد هستیم خیلی از کشیش ها همجسباز هستند،
  ممنون از مشارکتتان

  لایک

 6. Hamjensgarayee ya masterbation ra yek moshkel e jensi nemibinam. Azar e jensi e koudakan ranj dahandeh Ast.albateh zaheran aghaye saeed tousi nami ham ke modares olum eslami boudeh chenin karhayee mikardeh ke gonah e ou barha sangintar ast chera ke mitavanesteh ta 13 zan dar ekhtiyar dashteh bashad, 4 ta rasmi va 9 ta ham sigheh ageh eshtebah nakonam va agar ham hamjengera boudeh baz ham fekr konam dar Iran, albateh be tore zir zamini, anva on Che receptive va Che insertive mojoud bashad.

  لایک

 7. خدایا مرا از دست پیروانت نجات بده

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.