دین بجز تعصب و تعطیل عقل نیست


Screen Shot 2018-06-04 at 14.35.55.png

سرسپردگی به یک ایدئولوژی خاص و ایمان کورکورانه به یک مذهب، بشر را از دایره انسانیت خارج می‌کنند. انسان سرسپرده نیروی تعقل خود را در پای باورهایش قربانی کرده و اطاعت  بی‌چون و چرا و بی‌رحمانه را جایگزین آن می‌کند‌.
نمی‌توان برای یک متعصب دینی استدلال کرد، حقیقت برای او چیزی‌ست که عقاید او را تأيید می‌کند! اصولاً دین نمی‌تواند خواست‌های بشر امروزی را پاسخ دهد و مانعی در جهت رشد شخصیت فردی، اجتماعی و سیاسی اوست. این را تاریخ تمدن بشری بخوبی ثابت کرده است.
حکومت‌های دینی به خودشان اجازه دخالت در امور شخصی افراد را می‌دهند. مردم را به نفهمی، بی‌شعوری، بی‌عقلی متهم می‌کنند و در این راه صدها آیه، فتوا، شرعیات نازل می‌کنند و اگر فردی اطاعت نکند بر طبق شرعیات افراد را به اشد مجازات می‌رسانند.
برای داشتن یک زندگی انسانی لازمه‌اش جدایی دین از حکومت است. در واقع انسان آزاد است که دین داشته باشد و یا نداشته باشد و در عین حال هر کسی حق زندگی، آزادی بیان و … را دارد.
باورهای شخصی افراد یک امر کاملاً خصوصی است تحت هیچ شرایطی نباید در جامعه نقشی داشته باشد. دین‌دار دینش را داشته باشد، بی‌دین هم به بی‌دینی خود افتخار کند و در عین حال با احترام به همدیگر، عقاید هم را نیز به چالش بکشند و ضمن اینکه همکاران خوبی برای اداره امور جامعه هستند. که این امر در اکثر کشورهای دینی انجام نمیشود البته به جز مطالب بالا که با شرعییاتشان جان انسان را به لب رسانده و کارها میکنند و در این دین چیزی به جز خون وجود ندارد کلییتش به آن ختم میشود این را امروزه به خوبی در کشور به وضوح میتوان دید که در این چند روز به اوج خود رسیده و انکار نمیشود البته در دیگر کشورهای دینی هم کاملا مشخص است و شکلش فرق میکند هر دین به شکل خود و این به جز جدایی دین از حکومت میسر نیست و نمیشود،ظاهری زیبا و باطنی زشت که با کمی فقط کمی تفکر در عمق آن بدون تعصب به زشتی آن و حکومتش میتوان پی برد…..

3 نظر برای “دین بجز تعصب و تعطیل عقل نیست

  1. وقتی قرآن را بدون نظر امام معصوم بخونی خونه ی پرش داعشه

    لایک

  2. کلا همه ادیان تو یه مایه هستن ولی اسلام از همه خطرناک تره

    لایک

  3. دین یعنی برده داری

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.