قبله اول مسلمانان (بیت المقدس)


میدانیم که محمد و نومسلمانان مدت 15 سال بر قبله اورشلیم و یا بیت المقدس نماز روزانه بجا آوردند.در سال دوم هجرت این قبله به مکه و مسجدالحرام تغییر یافت. احادیث اسلامی علت این تغییر را طعنه و تمسخر قوم یهود بر مسلمانان بیان نمودهاند!!!


در روند جمع آوری و تهیه و تدوین و تنظیم طولانی قرآن پروسه های مختلفی انجام شده است. مثلا متن شفاهی قرآن که بوسیله محمد بیان شده است تبدیل به خط کوفی بدون نقطه و زیر و بم شده است. در دهه هشتاد در دوران عبدالملک به خط عربی امروزی شکل گرفته است. در دوران عثمان و طول مدت 90 ساله بنی امیه که تازیان بر امپراطوری ایران و بیزانس غلبه نموده بودند، احتمالا دستکاری های وسیعی در قران شکل گرفته است.


این نوشتار در راستای تحریف قرآن به بحث اسامی شهرهای اورشلیم و یا بیت المقدس و مدینه و مکه به تطابق تکرار نام این شهرها می پردازد.


قرآن در دو آیات به مسجدالحرام اشاره دارد:
بقره(144 -149).
نام مدینه را در چهار آیات اشاره نموده است:
توبه 101 – 120) منافقون(8) احزاب(60).
نام مکه را دو بار اشاره کرده است:
فتح(24) آل عمران(96) با عنوان بکه!!!
اما کوچکترین اشاره ای در متن عربی قرآن بنام قبله 15 ساله مسلمانان ننموده است. آنچه نا مشخص و سوال برانگیز است اینکه: الله در بدو و شروع نزول آیات نماز در همان سالهای ابتدای بعثت پس چگونه بر محمد القا وتوجیح نموده است که بطرف بیت المقدس بایستذ فریضه نماز را انجام بدهد؟
تورات خود تعداد 340 تکرار از نام اورشلیم دارد. « زیون » نام دیگر اورشلیم به تعداد 108 بار نام برده شده است ولی قرآن حتی یکبار از این شهر در متن عربی خود اسم نبرده است؟

این قبیل تنافضات بارز باعث میگردد که اندیشه انسان بسوی تحریف شدن و دستکاریهای عثمان و بعدها بنی امیه در قرآن میگردد. قوم یهود در تاریخ اسلام بشدت سرکوب و نسل کشی شدند. قبله هم که بسوی مکه تغییر یافته بود.پس دیگر چه مصلحتی بوده است که نام احتمالی اورشلیم در آیات قرآن بماند؟ آیا فقط این کل نظر و اندیشه عثمان و یا بنی امیه در حذف اسم و دیار اولین قبله مسلمانان بوده است؟

6 نظر برای “قبله اول مسلمانان (بیت المقدس)

 1. قبله ی من خاک مقدس سرزمینم ایرانه و بس…خدای منم ، خدای خرد و خدای طبیعت…و پیامبر من ، پادشاهان بزرگ و میهن پرست ایرانی و بس…شرم آوره برای منه ایرانی ، برای خاک عربستان سجده کنم و روبروی اون سرزمین خشک و وحشی بخاک بیفتم

  لایک

 2. اسكل برو به اوني كه بهت اطلاعات تخمي ميده بگو جاكش خان درست اطلاعات بده ضايع نشم😂😂😂👊🏻👊🏻👊🏻برو كل قران و بخون ببين كجاش از مسجد القصي اسم برده نميگم بهت كه چسي نياي كه مثلا تو هم اني هستي واسه خودت و قران و از باب تحقيق و تفحص خوندي 😂😂😂👊🏻👊🏻👊🏻

  لایک

 3. چرا شما بدون اطلاعات افاضه ميكنيد ؟؟ نام مسجدالاقصی در آیه اول سوره اسراء آمده‌است، که اشاره به معراج و سیر شبانه پیامبر اسلام از مسجدالحرام به مسجدالاقصی دارد: «سبْحَانَ الَّذِی أَسرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسجِدِ الْحَرَامِ إِلی الْمَسجِدِ الاَقْصا الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنرِیَهُ مِنْ ءَایَتِنَا إِنَّهُ هُوَ السمِیعُ الْبَصِیرُ» «منزّه‌است آن خدایی که بنده‌اش را شبانگاهی از مسجد الحرام به سوی مسجد الأقصی- که پیرامون آن را برکت داده‌ایم- سیر داد، تا از نشانه‌های خود به او بنمایانیم، که او همان شنوای بیناست.»[۱۰]

  لایک

 4. مسجد محل عبادت مسلمانان هست. هنگام نزول این آیه، آیا در اورشلیم مسجدی وجود داشته؟ کلمه مسجد الاقصی در زمان عمر روی این مکان گذاشته شده و قبل از آن کسی اورشلیم رو مسجد الاقصی نمی گفته و اتفاقا همین موضوع نشون میده که این آیه، یک آیه جدید هست که پس از ساخته شدن مسجد در اورشلیم گفته شده وگرنه کسی به عبادتگاه یهودیان در زمان زندگی محمد، مسجد الاقصی نمیگفته

  لایک

 5. برای اینکه محمد خودش یهودی زاده بود و یهود خوب میدونست اراجیف قران از تورات نشات گرفته شده …

  لایک

 6. بیت المقدس هم که بالحق شد پایتخت اسراییل، درستشم همینه

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.