حیله خداوند شریعتبسیاری خداوند شریعت را نمیشناسند . در ذهن خود ، » منبع بی پایان زیبائیها » و » راهنمای صداقت و درستی و پاکی و واکسینه کننده مومنان راهش » تصور میکنند . موقع دفاع هم این گونه دفاع میکنند . موضوع خدای اسلام و خدای شریعت است ؟ هنگام گفتگو و مباجثه آنچه لایق اوست میگویند .
به نظر آنها در کلام اسلام هم تلاش شده است به مصابه زمان و مکان آنچه للایق الله است گفته شود . در حالیکه الله شریعت هرس شده است ، آرایش شده است حتی گاهی از جاده تعمیرات هم گذر کرده است .
بی تردید از دید منابع اصلی شریعت ، آیات قرآن و احادیث الله همچنان بکر و دست نخورده مانده است . یعنی بدون تغییر …. ، تمام آنچه در حال تغییر و توسعه است ، زمانها و اعصار ، شرایط نو ، فرمتهای جدید و غیره را به چالش کشیده است .در طول اعصا اینگونه توسعه یافته است . و وقتی سخن از حیله بمیان آید ،
» الله حیلت نمیکند » ، » مورد غضب واقع میشوی » مگر الله حیله میکند » ، » حاشا » ، گفته میشود . چون این گونه تعریف شده است .
حال ببینید که بنابه آیات قرآن و احادیث خیلی آشکارا حیله میکند و برای حیله کاری برای پیغمبرانش نصیحت میگوید .


در قرآن » حیله » و » مکر » بارها و بارها تکرار شده است . الله زمانیکه انهدام چندین شهر را بتفصیل روایت میکند این گونه سئوال میکند : » پس مگر از مکر و عذاب غافلگیرانه خدا ایمنند ؟! ( 99 اعراف ) و بعد اینگونه ادامه میدهد » حال آنکه جز گروه زیانکاران خود را از مکر خدا ایمن نمیدانند . «
باز الله برای همگان اینگونه میگوید :
– ….. بگو نیرنگ خدا زودرس تر است .(یونس 21 )
و چون صفت مکار مناسب الله نیست ، مترجمین رسمی دیانت معانی دیگر و تفاسیر متفاوتی برای این آیات میگوید . ( کاریست که همیشه بوده )
– آنها مکر کردند و خداوند نیز مکرکرد و خداوند مکارترین مکاراد است ( آل عمران 54 )
– …… آنها نیرنگ کردند و خداوند نیز نیرنگ کرد که خداوند بهترین نیرنگ کنندگان است ( انفال 30 )
محمد نیز وقتی » ایمانداران » را بجنگ » بی ایمانان » میفرستاد ، این نصیحت را کرد :
– «جنگ حیله است » ( بخاری الصحیح کتاب الجهاد 157 ، مسلم الصحیح کتاب الجهاد 17-18 حدیث شماره 1739-1740 ). محمد به این نصیحت بسنده نکرده است و خودش نیز اعمال میکرده . بعنوان مثال شاعری بنام کعب ابن اشرف را با حیله و فریب بدام انداخته و بقتل رسانده است . ( بخاری جدائی از بهار مذهبی حدیث 1578 ) شریعت اسللام تمام دنیا را یک میدان جنگ تصور میکند . در این میدان جنگ بین » ایمانداران » و » بی ایمانان » است . و تا زمان بقدرت رسیدن، شریعت راه «مماشات «، یعنی » با صلح در کنار یکدیگر زندگی کردن » را در پیش میگیرد . این هم نوعی حیله محسوب میشود . اما بهنگام اقتدار یکی از دو راه را برای انتخاب از انسانها میخواهد :
– یا مرگ
– یا اسلام
در آنزمان نفس آزادی عقیده و اندیشه قطع شده است . اسلام هیچ دینی را بعنوان دین حق نمیشناسد . الله میپرسد : پس آیا جز دین خدا را میطلبید ؟ ( آل عمران 83 ) و بعد میگوید : «هر کس بجز دین اسلام بخواهد مورد قبول نخواهد شد » و اضافه میکند » در نزد خداوند بی تردید دین فقط اسلام است » . حال اینکه تا قبل از اقتدار میگفت : » دین شما از آن خودتان ، دین من از آن من » ( کافرون 6 ) . در دین هیچ اجباری نیست ( بقره 256 ) . و بعد از بدست آوردن قدرت ، با نشان دادن » بی ایمانان » به » ایماندارن » این گونه امر میشود : » ….. آنها را هر کجا یافتید همانجا بکشید !» ( بقره 191 ، نساء 89 ، توبه 5 ) .

9 نظر برای “حیله خداوند شریعت

 1. اگر کمی مطالعه داشتی دوست عزیز معنای مکر را در عربی میدانستی!
  ای کاش انقدر حماقتت را مصرانه به رخ نمیکشیدی و به آن افتخار نمیکردی

  لایک

 2. شما مسلمانان تا يه واقعيتو بهتون نشون ميدن كه رسواتون ميكنه به سرعت شروع به فحاشي ميكنيد ، من به كاري كه ميكنم افتخار ميكنم در ضمن من دوست عزيز شما نيستم دو ست عز شما كساني هستند كه به جاي كمك به هموطنانشون احتكار ماسك ميكنند و به خاطر ترس براندازي اقدام به انتشار و انتقال ويروس كرونا در ايران و كل دنيا ميكنند

  لایک

 3. ههههههه واقعیت ؟
  رسوا ؟ واقعا؟
  هههههههه اصراری ندارم دوست عزیزم باشی.
  اونایی که احتکار ماسک کردن معلوم الحال اند و فکر میکنن هیچ وقت نمیمیرند به همین خاطر عین شما هر کاری که دلشون بخواهد میکنند و به هر حماقتی هم افتخار .

  لایک

 4. حالا شما كجات ميسوزه ، وب سايته خودمه دلم ميخواد هرچي ي توش بنويسم تا فقط اونجاي تو بسوزه

  لایک

 5. صد البته تو مختاری هر کاری که دلت بخواد میتونی بکنی و خودت جواب خودتو دادی دادی دیدی خودت میتونی هر کاری بکنی الان خدا مجبورت کرده بود که این حرفا رو به من بزنی یا این چیز ها رو تو وبسایتت بزاری؟
  مسلما نه تو با اختیار و عقل خودت این کار رو کردی و وقتی این کار رو میکنی عواقبش هم پات هست چه خوب باشه یا بد!
  و اینکه بسوزم؟؟
  آره خب میسوزه قلبم میسوزه چرا باید جوان خوبی مثل شما یک همچین وضعی داشته باشه. ولی خب هر کار خدا حکمتی داره شاید تو با این اعتقادت یه روزی از منم به خدا نزدیکتر و محبوبتر شدی و بیشتر از من قلبت برای دینت بتپه
  چون واقعا اونایی که با تحقیق به دین میرسن هزار بار درین راه بمیرن بازم ثابت قدم ان چون میدونن واقعا به چی رسیدن.
  به قولی یه یا علی اونا به عبادت هفت پشت من با هم ارزشش بیشتره.
  برات از ته دلم دعا میکنم آقا جون فدات بشم این جوان هم آدمه مگه نه؟
  تو برای همه بنده های روی زمین حجتی مگه نه؟
  هر چی مخلوق خداست روی زمین یا زیر زمین انسان و جن
  مگه نه؟
  پس کمکش کن کمکش کن یکی بشه وقتی میبینیش لبخند بزنی.
  میدونم من هیچ وقت نتونستم قلبتو شاد کنم باعث لبخندت هم نشدم ولی بازم بهت ایمان داشتم مگه نه؟
  به پهلوی شکسته مادرت به قبر بی نشونش کمکش کن خواهش میکنم ازت.
  آقا جونم کمکش کن باشه؟
  میدونم وضعش همیچینم خوب نیست ولی اونقدرا هم بد نیست اگه هم باشه برای تو یکی که چیزی نیست یه کاری با قلبش بکن وقتی بگن علی چشاش بارونی بشه وقتی بگن حسین ناله کنه کاری کن ورد زبونش باشه اللهم عجل لولیک الفرج.
  و جناب دوست بازم برات دعا میکنم انشالله همیشه موفق باشی و عاقبت بخیر.
  یا علی مدد.

  لایک

 6. شما اگه اينجا چيز آموزنده اي پيدا نميكني برو هو وبسايتي كه دوست داري نيا اينجا چرت بگو

  لایک

 7. چشم حتما جناب دوست

  لایک

 8. خدايا مرا از دست پيروانت نجات بده

  لایک

 9. ههههههه آمین

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.