تناقض در قرآن


مسلمانان معتقدند که کتاب قرآن دارای پيامهاي سودمندی است.آنان در اصل این کتاب دینی را کتاب قانون ميدانند که براي كنترل مردم و جلوگيري از چپاول مردم عامي به اسم بت پرستي و انواع خدا يان وضع شده است. 
در جواب این دینداران باید گفت: . کتابهای دینی در پی توجیه مطالب بدوی و بی پایه ای هستند و اصلی ترین کتاب اسلام قرآن است که با دانش کتاب علوم سوم راهنمایی نیز مطابقت ندارد. اساساٌ قرآن به لحاظ علمی حرفی برای گفتن دارد و در زیر از سه موضع علمی- اخلاقی- ادبی و نگارشی آیاتی را مثال ادعای خود می آورم:
۱- به لحاظ علمی:
سوره ی حج آیه ی 65 ( ای بشر )
» آیا ندیدی که هر چه در زمین است الله مسخر شما گردانید و کشتی به فرمان او در دریا سیر می کند و آسمان را ( دستور ) او نگاه می دارد که بر زمین نیفتد مگر به اذن او؟ همانا الله به مردم بسیار رئوف و مهربان است.»!
آیا الله همه چیز را مسخر انسان کرده است؟ 
آیا الله آسمان را نگه داشته که روی زمین نیفتد؟!!! مگر آسمان افتادنی است؟ 
اصلاٌ مگر آسمانی بنا بر آنچه قرآن از آن یاد می کند وجود دارد؟
۲- به لحاظ اخلاقی:
این قبیل آیات الهی به لحاظ اخلاقی هم دارای محتوا نمی باشند. برای نمونه: 
محمد آیه ی 4 : پ
» س چون با کسانی که کفر ورزیده اند برخورد کنید ، گردنها [ یشان ] را بزنید. تا چون آنان را [ در کشتار ] از پای درآوردید…»! یعنی ما محکوم به مرگیم چون اعتقادات شما را قبول نداریم!؟
نساء آیه ی 24 : » و زنان شوهردار ( بر شما حرام است ) مگر آنها را که ( از راه اسارت ) مالک شده اید…»! یعنی دستور تجاوز جنسی به زن شوهر دار فقط به این دلیل که اسیر شده است!!!
۳- به لحاظ نگارش و ادبی:
همچنین از لحاظ ادبی و نگارشی نیز دارای مشگل است! برای نمونه:
شروع آیات : بسم الله الرحمن الرحیم چرا الله به جای اینکه بگوید به نام» من » که خداوند بخشنده ی مهربان «هستم» می گوید : به نام خداوند بخشنده ی مهربان ! 
چرا الله خود را سوم شخص خطاب می کند؟!!! در سوره ی هود آیه ی 7 می گوید: » او كسى است كه آسمانها و زمين را در شش روز آفريد!!!»! چرا او ؟ چرا نمی گوید من خدایی هستم! هو ضمیر ماوراء الطبیعه است؟ به غیر از موجودات جاندار این «هو» کاربرد دیگر هم دارد؟ آیا این شخص نویسنده دستور زبان عربی بلد نیست؟!!!

6 نظر برای “تناقض در قرآن

 1. دراین که قران دیکته شده عبریهاست شک نکنید،همون کلمات الف لام میم اینها را در علمهای عبری میتوانید ببینید،واینکه میگیدعبریها چرا باید علیه قوم خود اقدام کنند!!!!!خیر اقدام نکرده بودن از یکجایی ،اون شازده همه را دور زد وجریان را ب نفع خود بر گرداند وشروع ب کشتار کرد هرکسی که بر علیه اون حرف بزنه یا نظر بده ،که اینکارش شامل اقوام خود ویهودیان ودیگر مذاهب هم شد

  لایک

 2. خوب تو.نادانی ادیان ابراهیمی ادامه دهنده هم هستند این خیلی عادیه همشون به یکتا پرستی دعوت دادن منتها دیگه یهودیان قبول نکردن

  لایک

 3. نميدونم بااين همه تناقض خود اعراب بهش ايمان آوردند؟؟؟

  لایک

 4. هیچ تناقضی در قرآن نیست تمام تناقضات جواب داده خواهد شد انشاء الله البته در جلسات پاسخ داده ام

  لایک

 5. مراد این است که خدا هریک از کرات آسمانی را در مدار خود به حرکت درآورده است و نیروی دافعه حاصل از گریز از مرکز را درست معادل نیروی جاذبه بین آنها قرار داده است تا هر یک در مدار خود به حرکت درآیند، بی آن که در فاصله‌های آنها دگرگونی حاصل بشود، و تصادم و برخوردی در میانشان روی بدهد. همچنین اتمسفر زمین را آن چنان آفریده است که اشعّه‌های مرگبار کیهانی را برگرداند، و سنگهای سرگردان را بگدازد و متلاشی سازد.
  تفسیر نوراثنی عشریروان جاویداطیب البیانبرگزیده تفسیر نمونهسایر تفاسیر
  تفسیر نور (محسن قرائتی)
  أَ لَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَكُمْ ما فِي الْأَرْضِ وَ الْفُلْكَ تَجْرِي فِي الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَ يُمْسِكُ السَّماءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُفٌ رَحِيمٌ «65»
  آيا نديدى كه خداوند آنچه را در زمين است و نيز كشتى‌هايى كه به امر او در دريا مى‌روند براى شما رام كرده است و آسمان را نگاه داشته تا جز به فرمان او به زمين نيفتد؟ همانا خداوند نسبت به مردم رأفت ورحمت دارد.
  جلد 6 – صفحه 66
  نکته ها
  مراد از تسخير موجودات آن است كه همه در مسير كام‌گيرى و منافع بشر قرار داده شده، مثلا خورشيد مسخر ماست يعنى از او بهره‌مند مى‌شويم.
  نام بردن از كشتى در كنار نعمت‌هاى زمينى به خاطر نقش مهم آن است، همين امروز نيز اگر يك روز كشتى‌ها متوقّف شوند، چرخ اقتصاد دنيا فلج مى‌شود.
  پیام ها
  1- مطالعه‌ى آفرينش، هم ايمان آفرين است و هم عشق آفرين. «أَ لَمْ تَرَ»
  2- تسخير جهان هستى، به اراده‌ى خداست. «أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَكُمْ»
  3- انسان مى‌تواند بر زمين و پديده‌هاى آن غالب شود و حقّ مشروع اوست.
  «سَخَّرَ لَكُمْ» (انسان شريف‌ترين پديده‌هاى زمين است).
  4- سير طبيعت، در مسير اراده‌ى خداوند است. «تَجْرِي فِي الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ»
  5- آسمان و اجرام آن ساقط شدنى است و خداوند آنها را نگاه داشته است.
  «يُمْسِكُ»
  6- برپائى نظام آفرينش و مصونيّت آن از فروپاشى به حفظ دائمى خداوند نيازمند است. «يُمْسِكُ»
  7- قوانين طبيعى، مانع اراده‌ى الهى نيست. «إِلَّا بِإِذْنِهِ»
  8- دليل الطاف الهى، رأفت و لطف اوست. «إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُفٌ رَحِيمٌ»
  رام بودن طبيعت براى انسان، حركت كشتى در دريا و امنيّت زمين از برخورد كرات آسمانى به آن جلوه‌هاى رأفت و رحمت گسترده الهى است. سَخَّرَ لَكُمْ‌ … تَجْرِي فِي الْبَحْرِ … يُمْسِكُ السَّماءَ … لَرَؤُفٌ رَحِيمٌ‌
  9- همه‌ى مردم مورد لطف خداوند هستند. بِالنَّاسِ لَرَؤُفٌ‌ …
  تفسير نور(10جلدى)، ج‌6، ص: 67

  لایک

 6. اقاي ريش مشكي شنا خودت يه ٧ جلد قران ميتوني بنويسي با اين معلوماتت

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.